Zwycięzca V-Label Awards VEGDOG zabezpiecza 3,5 miliona euro na ekspansję na rynku europejskim – vegconomist

WEGOGktóry twierdzi, że jest pierwszym producentem karmy dla zwierząt domowych specjalizującym się w 100% roślinnej i bezglutenowej pełnoporcjowej karmie dla psów, zabezpieczył 3,5 miliona euro w rundzie Serii A prowadzonej przez Fundusz Zielonej Generacji.

Po tej inwestycji firma skupi się na rozwoju nowych produktów, ekspansji na rynek niemiecki i europejski, optymalizacji dotychczasowych kanałów sprzedaży oraz zatrudnieniu większej liczby pracowników.

veg dog Niemiecki start-up zajmujący się karmą dla zwierząt domowych
© VEGDOG

Idealni Partnerzy

Od momentu powstania w 2016 roku, niemiecki start-up oparty na roślinnej karmie dla psów stworzył różnorodną gamę produktów, w tym przekąski, karmę mokrą, karmę suchą pełnoporcjową i suplementy diety. W ubiegłym roku VEGDOG odnotował sprzedaż na poziomie 2,4 miliona euro, a firma spodziewa się, że jej obroty w 2022 roku przekroczą 4 miliony euro.

Startup Family Office (były zespół Vießmann i WattX), kolejny Family Office z Monachium oraz poprzedni inwestor seedowy Katjes Greenfood również wzięli udział w rundzie.

Założycielka VEGDOG, Tessa Zaune-Figlar, skomentowała: „Jednym z naszych głównych problemów przy wyborze inwestorów była wewnętrzna motywacja stojąca za inwestycją. Ponieważ jest to jedyny sposób, możemy kierować się wartościami i działać razem. Znaleźliśmy do tego idealnych partnerów”.

vegdog's star dog, mówiąc, że marka wygrała międzynarodowe nagrody v label 2022 w kategorii najlepsza alternatywa dla mięsa
© VEGDOG

Wiodąca marka DACH

VEGDOG ugruntował swoją pozycję wiodącej marki w europejskim segmencie produktów roślinnych dla psów oraz w zrównoważonym i przyjaznym dla zwierząt segmencie. Jej produkty obiecują dostarczać psom składniki odżywcze przy minimalnym odcisku łapy. Jak donosi marka, od 2018 roku jej żywność pochodzenia roślinnego pozwoliła zaoszczędzić emisję CO2 odpowiadającą 7770 lotom z Frankfurtu do Nowego Jorku.

Na początku tego roku jej limitowana edycja suchej karmy dla psów FARMER’S CRUNCH, wykonana z białek ziemniaka i bobu, odniosła sukces w Niemczech, podobno wyprzedając się w ciągu kilku godzin. Ze względu na duże zainteresowanie produkt został wprowadzony do stałej oferty karm marki. Na początku tego miesiąca kompletna karma dla psów VEGDOG zwyciężyła – w porównaniu ze wszystkimi alternatywnymi produktami mięsnymi dostępnymi obecnie dla ludzi – w kategorii najlepszych alternatywnych produktów mięsnych podczas International V-Label Awards 2022.

Współzałożycielka Valerie Henssen powiedziała: „Coraz więcej ludzi chce uczynić swoje życie bardziej zrównoważonym i zmniejszyć ślad węglowy swoich czworonożnych przyjaciół. Dzięki VEGDOG oferujemy przyjazne dla środowiska i zatwierdzone przez lekarzy weterynarii rozwiązanie tego problemu. Dziękujemy naszym partnerom za zaufanie do tego przyszłościowego podejścia!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *