SoFine wprowadza roślinne burgery z kurczaka oraz wegetariańskie i serowe puffery – vegconomist

SoFine Foodsproducent roślinny z siedzibą w Holandii, wprowadził dwa nowe produkty na czas dla Veganuary.

Do udanych szaszłyków SoChicken firmy SoFine dołączyły SoChicken Burgers to paszteciki roślinne z białkami sojowymi i pszennymi. Mówi się, że mają ten sam smak i soczystą konsystencję jak konwencjonalny kurczak, przewyższając inne alternatywy mięsne w ślepym teście smaku.

Puffery warzywno-serowe panierowane w bułce tartej składają się w 39% z warzyw — mieszanki szpinaku, cukinii i cebuli — połączonych z wegańskim serem. Puffery otrzymały najwyższą ocenę Nutriscore A, ponieważ są bogate w błonnik i białko oraz mają niską zawartość tłuszczów nasyconych.

Nowe produkty są już dostępne w Belgii, a niedawno pojawiły się w niektórych sklepach Edeka i Rewe w Niemczech. Uruchomienie jest wspierane kampanią marketingową obejmującą reklamy, kupony, ulotki i promocje w punktach sprzedaży.

Styl życia SoFish Fingers
©SoFine

Zróżnicowany asortyment produktów

Pierwotnie najbardziej znana jako marka tofu, SoFine w ostatnich latach poszerzała swoją ofertę produktów o różnorodne alternatywy dla mięsa i nabiału. W 2020 roku marka wprowadziła na rynek roślinną alternatywę fety o nazwie SoCheeze cubes, dostępną w trzech smakach.

W kwietniu tego roku firma SoFine wprowadziła na rynek pałeczki SoFish, które zostały uznane za najlepiej smakujące w ślepym teście smaku obejmującym dwa podobne produkty. Inne produkty SoFine to sznycle i klopsiki.

„Weganizm motywuje coraz więcej osób do stosowania diety opartej w większym stopniu na roślinach” – powiedziała Jessica Zomerdijk, dyrektor handlowy w SoFine. „Jako pionier wegańskich alternatyw dla mięsa, ryb i serów, wspieramy to nowymi pysznymi produktami – i tworzymy dodatkowe zachęty, aby po prostu spróbować czegoś nowego”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *