Używanie Nutribullet do mielenia kawy? Najpierw przeczytaj te wskazówki!

Jak większość ludzi, prawdopodobnie używasz Nutribullet do przygotowywania koktajli i innych zdrowych napojów.

Ale czy wiesz, że z odpowiednim ostrzem możesz go również używać jako młynka do mielenia ziaren kawy?

Cóż, jakby…

Z pewnością możesz zmielić kawę w Nutribullecie, ale otrzymane zmielenie będzie inne niż przy użyciu młynka żarnowego. Urządzenie nie jest przeznaczone do wytwarzania cząstek kawy o jednakowej wielkości, więc nie można go użyć do zaparzenia zrównoważonej filiżanki.

Ale powiedziawszy to, jeśli nie masz dedykowanego młynka do kawy i desperacko pragniesz porannej filiżanki joe, wystarczy NutriBullet.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Optymalna konfiguracja Nutribullet do mielenia kawy

Do mielenia kawy można użyć kilku modeli Nutribullet, ale najlepsze są te oryginalny 600 i Pro 900.

Nutribullet 600

Oryginalny model ma silnik o mocy 600 W, który jest już wystarczająco mocny, aby poradzić sobie nawet z lekko palonymi ziarnami kawy.

Nutribullet Pro 900

900 Pro ma mocniejszy 900-watowy silnik, który zapewnia szybsze „szlifowanie”.

Nie są to najpotężniejsze modele, ale są wystarczająco mocne do tego zadania.

A co ważniejsze, można dopasować tylko 600 i 900 Ostrze frezujące Nutribullets.

The ostrze mielące to ostrze płaskie przeznaczone do mielenia suchych składników jak ziarna kawy i orzechy. Z drugiej strony ostrze ekstraktora (ostrze krzyżowe) jest przeznaczone do miksowania koktajli i soków. Szybko się nagrzewa i raczej sieka ziarna niż je mieli.

Ostrze do frezowania Nutribullet

Ostrze do frezowania Nutribullet

Mocniejsze modele Nutribullet, takie jak Rx, mogą mieć większą moc i więcej funkcji, ale nie można ich wyposażyć w ostrze frezujące. Technicznie rzecz biorąc, możesz użyć ostrza ekstraktora (lub dowolnego innego robota kuchennego), ale wyniki byłyby bardzo niespójne.

Konsystencja mielenia kawy w Nutribullecie

Kiedy mielisz ziarna kawy w młynku ostrzowym, takim jak Nutribullet, ostrza rozdrabniają ziarna na coraz mniejsze kawałki. Rezultatem tego procesu szlifowania jest to zamiast mielenia o jednolitej wielkościdostajesz:

 • trochę grubszych fusów z kawy i
 • niektóre są lepsze.

„O co chodzi z jednolitą mieloną kawą?” możesz zapytać.

Cóż, okazuje się, że mielenie o stałej wielkości jest bardzo ważne, jeśli chcesz zrobić świetną filiżankę Joe.

Oto dlaczego: fusy z kawy różnej wielkości ekstrahują się w różnym stopniu i znacząco wpływają na smak końcowego napoju. Mieszanie drobnoziarnistego i gruboziarnistego mielenia daje:

 • nadmiernie ekstrahowany, gorzki smak drobniejszego mielenia i
 • niedostatecznie wyekstrahowany, słaby smak z grubszego mielenia.

Nie nagradzana filiżanka kawy.

Aby zapewnić równomierne ekstrakcję cząstek kawy, potrzebujesz młynka do kawy z żarnami. Ale to już inna historia, o której więcej możesz przeczytać tutaj.

Jak mielić ziarna kawy w NutriBullet

Łatwo jest zmielić kawę za pomocą Nutribullet – i możesz uzyskać grubo, średnio lub drobno zmieloną kawę w zależności od tego, jak długo pulsujesz blenderem.

Oto instrukcje krok po kroku dla każdego rodzaju mielenia, zakładając, że używasz standardowego kubka o pojemności 24 uncji. Możesz również sprawdzić tę tabelę rozmiarów mielenia kawy, aby wiedzieć, do czego dążysz.

Grubo mielona kawa

Napełnij dzbanek do 3/4 palonymi ziarnami kawy, podłącz go do silnika i pulsuj trzy razy, aby uzyskać grube mielenie.

Grubo Mielona Kawa

Zgrubna grubość mielenia, jaką można osiągnąć za pomocą Nutribullet, jest odpowiednia dla French Press i innych metod parzenia zanurzeniowego. Problem polega jednak na tym, że w zmielonej kawie będziesz mieć dużo mniejszych cząstek, które dodadzą goryczy do twojego naparu, ponieważ będą miały kontakt z wodą zbyt długo.

Kawa średnio mielona

Aby uzyskać średni stopień mielenia, napełnij dzbanek w 3/4 palonymi ziarnami kawy i przymocuj go do silnika. Pulsuj pięć razy, aby uzyskać średnie mielenie.

Średnio mielona kawa

To mielenie jest dobre dla ekspresów przelewowych.

Drobno i bardzo drobno mielona kawa

Aby uzyskać drobne mielenie, napełnij kubek Nutribullet w 3/4 pełnymi ziarnami kawy, tak jak poprzednio, i miel w 10-sekundowych odstępach przez 1-2 minuty.

Drobno mielona kawa

Kontynuuj do 4-5 minut, aby uzyskać bardzo drobne mielenie kawy po turecku.

WAŻNA WSKAZÓWKA: Odwróć Nutribullet do góry dnem i potrząśnij nim raz lub dwa razy pomiędzy kolejnymi impulsami podczas mielenia na drobno lub bardzo drobno. Pomaga to lepiej rozprowadzać mielenie w nadziei na bardziej równomierne mielenie.

Pamiętaj, aby wyczyścić NutriBullet po zmieleniu ziaren kawy

Po opróżnieniu zmielonej kawy należy wyczyścić Nutribullet, aby uniknąć wzajemnego zanieczyszczenia smaków. Chyba że chcesz trochę smaku kawy w swoim następnym smoothie 🙂

 1. Zdejmij filiżankę z podstawy i umyj ją ręcznie lub na górnej półce zmywarki. Jeśli są trudne plamy, napełnij kubek ciepłą wodą z mydłem i pozostaw na kilka minut przed ponownym praniem.
 2. Aby wyczyścić podstawę, powoli wytrzyj wilgotną ściereczką (uważaj, aby nie skaleczyć się ostrzami!), aż usuniesz wszystkie pozostałości.
 3. Po starciu wszystkiego przepłucz Nutribullet czystą wodą i dokładnie wysusz przed przechowywaniem lub ponownym użyciem.

Wady mielenia kawy za pomocą Nutribullet

Chociaż w Nutribullecie można zmielić kawę, jest ona daleka od ideału z kilku powodów:

 • Twoje mielenie będzie nierówne, więc nigdy nie będziesz w stanie zrobić „doskonałej” filiżanki jakąkolwiek metodą parzenia.
 • Nawet nie myśl o zmieleniu 18 gramów na espresso, nie możesz odpowiednio dozować ziaren kawy. Jeśli napełnisz filiżankę poniżej zalecanej objętości 3/4, ziarna będą skakać na wszystkie strony.
 • Oznacza to, że zmielone ziarna kawy zostaną do przechowywania, więc równie dobrze możesz kupić kawę wstępnie zmieloną.
 • Nie ma żadnych ustawień mielenia per se. Kontrolujesz wielkość cząstek kawy w oparciu o intuicję.

Ważne wskazówki dotyczące używania Nutribullet do mielenia kawy

 • Posługiwać się ostrze frezujące (to z dwoma zębami), a nie ostrze ekstraktora (to z czterema zębami).
 • Pulsuj maszynę ORAZ potrząśnij mieleniem między impulsami, aż do uzyskania pożądanej konsystencji mielenia.
 • Nie miel zbyt długoponieważ ciepło z ostrzy podgrzeje twoje mielenie i obniży ich jakość.
 • Spróbuj zużyj kawę mieloną tak szybko, jak to możliwe. Wszystko, czego nie używasz, włóż do szczelnego pojemnika.
 • Zdobywanie półstałe drobne mielenie jest łatwiejsze niż równomierne mielenie grube.
Nutribullet Ręką 2

Czy należy mielić ziarna kawy za pomocą Nutribullet?

Jeśli dotarłeś tak daleko w tym artykule, wiesz już, że Nutribullet jest w stanie zmielić kawę. Ale pytanie brzmi: czy używać go do tego celu?

Jeśli uważasz się za entuzjastę kawy, to tak używanie młynka z ostrzami NutriBullet do mielenia ziaren nie jest najlepszym pomysłem. Nie będziesz zadowolony z rezultatów, a gwarantuję, że nigdy nie zobaczysz takiego używanego w kawiarni speciality 🙂

Obydwa rodzaje ostrzy (mielące i ekstraktorowe) są do tego zdolne, ale nie są przeznaczone do mielenia cząstek o równej wielkości, a mielenie będzie jednocześnie zbyt drobne i zbyt grube. NutriBullet nie ma regulowanych ustawień, takich jak odpowiednie młynki do kawy, więc nie uzyskasz stałego rozmiaru mielenia.

Jeśli nie masz innych opcji, użyj Nutribullet (lub kawy wstępnie zmielonej), ale polecam zamiast tego młynek żarnowy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *